Лікування катаракти

Катаракта

Одним із пріоритетних напрямків роботи МЦ Медівіт є лікування катаракти з імплантацією штучних кришталиків.

Провідний хірург лікар-офтальмолог вищої категорії Мартиненко Анатолій Борисович, член Європейської асоціації рефракційної та катарактальної хірургії. На його рахунку понад 20 тис операцій, надає допомогу в різних регіонах нашої країни.

Високий професіоналізм персоналу клініки, використання найсучаснішого діагностичного та операційного обладнання провідних світових виробників (США, Європи, Японія), використання сертифікованих та апробованих моделей інтраокулярних лінз (ІОЛ) світових лідерів (Alcon, Zeiss, Hoya, Medicontur), чуйне і доброзичливе ставлення зроблять Ваше лікування ефективним, безпечним і комфортним.

Симптоми катаракти

 • Нечіткий зір «як у тумані», зниження зору
 • Надмірна чутливість до світла та відблисків
 • Значне зниження сутінкового та нічного зору
 • Зменшення контрастності кольорів
 • Двоїння предметів
 • Необхідність часто міняти окуляри

Якщо Ви стурбовані повідомленням про те, що у Вас катаракта, не переймайтеся!

Це захворювання яке успішно лікується.

Катаракта одне з найбільш розповсюджених очних захворювань серед людей після 55 років, хоча може виникати і в більш ранньому віці.

Катаракта – це помутніння кришталика (оптичної лінзи ока), у результаті чого настає поступове зниження зору, яке неможливо відкорегувати окулярами.

Хірургія – це єдиний ефективний метод лікування катаракти. Вона полягає у видаленні власного помутнілого кришталика пацієнта з наступною заміною на штучну інтраокулярну лінзу (ІОЛ).

Не варто боятися і зволікати з проведенням операції.

Чим раніше Ви пройдете процедуру, тим менші ризики при проведенні операції, тим раніше отримаєте гарний зір та повернетеся до повноцінного життя. При ранньому видаленні катаракти з’являється більше можливостей отримати максимальні зорові функції. Навпаки, при видаленні зрілих катаракт, ризики ускладнень є набагато вищими.

Зволікання з оперативним втручанням також може призвести до розвитку розвитку небезпечного ускладнення – вторинної глаукоми.

Причини виникнення катаракти

 • природні вікові зміни в організмі
 • спадковість
 • травми ока
 • наявність ендокринних розладів (порушення обміну речовин, цукровий діабет та інші)
 • тривале застосування деяких лікарських препаратів
 • екологічно несприятливе оточуюче середовище

Лікування катаракти

На сьогоднішній день самим безпечним і прогнозованим методом видалення катаракти є факоемульсифікація з імплантацією гнучких ІОЛ. Саме за такою методикою проводяться оперативні втручання і в МЦ Медівіт.

Дана процедура є малоінвазивною, безболісною, триває 10-15 хв та проводиться під місцевою анестезією (закрапування в око знеболюючих крапель). Відсутність необхідності загального знеболення дозволяє таке проведення операції у людей похилого віку з наявною супутньою паталогією.

Факоемульсифікація катаракти полягає в подрібненні власного непрозорого кришталика на дрібні фрагменти за допомогою ультразвуку та видалення їх з ока через мікророзтин довжиною від 1,8 до 2,5 мм. Природна капсула кришталика залишається цілісною, в неї імплантується гнучка лінза – штучний кришталик. Виконаний мікророзріз самоадаптується, тому не потребує накладання швів, що дозволяє пацієнту максимально швидко повернутись до звичного способу життя. Дана процедура високотехнологічною, що забезпечує мінімальні операційні та післяопераційні ризики, швидку реабілітацію.

Кожна офтальмологічна операція проходить під пильним наглядом досвідченого лікаря-анестезіолога.

Який штучний кришталик вибрати?

Якість зору пацієнта в подальшому житті залежить від вибору моделі штучного кришталика – ІОЛ.

Для досягнення найкращої якості зору ми індивідуально для кожного пацієнта з високою точністю розраховуємо необхідні параметри лінзи за діоптрійною силою, корекцією астигматизму, розміром, формою і матеріалом з допомогою сучасного надточного обладнання компанії Topcon (Японія).

У МЦ Медівіт Вам запропонують ІОЛ, які є самими останніми досягненнями провідних світових виробників (Alcon (США), Zeiss (Німеччина), Hoya (Японія), Medicontur (Угорщина)), високо технологічними і безпечними, сертифіковані та мають довічну гарантію.

Моделі ІОЛ , їх характеристики та переваги

Сферичні ІОЛ без захисного фільтра
(AcrySof SA60AT (Alcon, США), SL 907 US Optics (Україна-США), AcrySof МА60МA (Alcon, США))
 • дозволяють досягти максимальної гостроти зору удалину, але для читання, роботи за комп’ютером доведеться користуватися окулярами
 • такий тип лінз можуть спровокувати появу відблисків і засвітів в темну пору доби.
 • наявність сферичних аберацій ( оптичних спотворень)
Асферичні ІОЛ без захисного фільтра
(Q-Flex 640АВ(Medicontur, Угорщина) )
 • дозволяють досягти максимальної гостроти зору удалину, але для читання, роботи за комп’ютером доведеться користуватися окулярами
 • забезпечують мінімальне засліплення від джерел світла вдень і вночі. Це властивість дуже важливо для водіїв
 • покращують якісні показники зору в умовах недостатньої освітленості – туман та сутінки.
 • оптимальна передача кольору і високий рівень контрастності протягом всієї доби
 • відсутність сферичних аберацій (оптичних спотворень)
Асферичні ІОЛ із захисним фільтрам
(Q-Flex 640ABY (Medicontur, Угорщина), Bi-Flex 877 FABY (Medicontur, Угорщина), AcrySof IQ ( Alcon, США))
 • дозволяють досягти максимальної гостроти зору удалину, але для читання, роботи за комп’ютером доведеться користуватися окулярами
 • забезпечують мінімальне засліплення від джерел світла вдень і вночі. Це властивість дуже важливо для водіїв
 • покращують якісні показники зору в умовах недостатньої освітленості – туман та сутінки.
 • оптимальна передача кольору і високий рівень контрастності протягом всієї доби
 • відсутність сферичних аберацій (оптичних спотворень)
 • жовтий фільтр аналогічний природному фільтру блокує шкідливе випромінювання сонця – синє світло і ультрафіолетове випромінювання, які здатні викликати розвиток макулодистрофії ( ушкодження центральної зони сітківки ока – макули)
Торичні ІОЛ із захисним фільтрам
(AcrySof IQ Toric T2-T8)
 • даний тип лінз розроблений для тих людей, у кого катаракта ще й ускладнена рогівковим астигматизмом.
 • якщо такому пацієнту імплантувати ІОЛ стандартної модифікації, то астигматизм залишиться і не вдастся досягти максимальної гостроти зору вдаль. Тому після операції йому знову буде показано носіння циліндричних окулярів.
 • торичні ІОЛ дозволяють вирішувати відразу дві проблеми і забезпечувати пацієнтам абсолютно іншу якість життя.
Мультифокальні ІОЛ
AcrySof IQ ReStor ( Alcon, США), AcrySof IQ PanOptix (Alcon, США), Bi-Flex М677 MY (Medicontur, Угорщина), AT Lisa Multifocal (Zeiss, Німеччина))
 • дозволяють досягти високої гостроти зору не тільки удалину, але й для читання, роботи за комп’ютером.
 • за статистикою, 90% пацієнтів після імплантації мультифокальної лінзи взагалі не користуються окулярами.
Торичні мультифокальні ІОЛ
(AcrySof IQ ReStor Toric (Alcon, США), AcrySof IQ PanOptix Toric (Alcon, США)
 • дають можливість досягти високої гостроти зору не тільки вдалину, але й для читання, роботи за комп’ютером, а також виправити астигматизм . А саме це забезпечить максимально якісну гостроту зору.
 • це найдосконаліший  вид кришталика на сьогоднішній день і після його імплантаці  окуляри пацієнту в більшості випадків ніколи не знадобляться.

Катаракта та глаукома

Нерідко катаракта поєднується з іншим небезпечним очним захворюванням – глаукомою (підвищеним внутрішньоочним тиском). У МЦ Медівіт надається кваліфікована медична допомога пацієнтам і таким пацієнтам теж. Часто буває так, що для нормалізації тиску досить видалити кришталик, який збільшився в розмірах через зрілу катаракту і погіршив відтік внутрішньоочної рідини. В інших випадках проводиться комбінована операція по лікуванню катаракти і глаукоми. Провівши ретельне обстеження, оцінивши усі ризики лікарі центру визначать об’єм необхідного хірургічного втручання для забезпечення найкращого результату лікування

Вторинна катаракта

!!! Вирішення проблеми просте – YAG-лазерна капсулотомія

Вторинна катаракта – це помутніння та ущільнення задньої капсули кришталика, що призводить до погіршення зорових функцій. Симптоми вторинної катаракти: поступове зниження зору (після проведення оперативного втручання з приводу катаракти), засвіти від сонця і штучних джерел світла, туман перед очима. В МЦ Медівіт вторинну катаракту успішно лікують за допомогою спеціального YAG-лазера. Процедура виконується в режимі «одного дня», під місцевою крапельною анестезією, є абсолютно безболісною та безпечною. Зір відновлюється одразу після проведення даної маніпуляції.

Досвід та майстерність лікарів, високі стандарти хірургії, сучасне високотехнологічне обладнання – запорука успішного лікування та досягнення високої гостроти зору наших пацієнтів!